Geoblog.pl    sestian    Podróże    Obiekty UNESCO własnym okiem. Część 1. 1990-2013 r.    Willa Tugendhatów w Brnie (K II, IV / 2001) - Czeski komplet!!!

Willa Tugendhatów w Brnie (K II, IV / 2001) - Czeski komplet!!!

Czechy
Czechy, Brno

Willa Tugendhatów w Brnie, zaprojektowana przez architekta Miesa van der Rohe, stanowi kluczowy przykład stylu międzynarodowego w modernizmie architektonicznym, który rozwinął się w Europie w latach 20. XX w. Jej szczególna wartość wiąże się z zastosowaniem nowatorskich koncepcji przestrzennych i estetycznych, mających na celu uwzględnienie potrzeb wynikających z nowego stylu życia, wykorzystując jednocześnie środki, które daje nowoczesna produkcja przemysłowa.

----------
Statystyki, statystyki, statystyki.... Czeski tuzin obiektów z Listy UNESCO mam w komplecie! Długo niedostępna Willa została zdobyta (roczny remont po którym prezentuje się znakomicie). Podziękowania dla kolegów z muzeum: udostępnili mi zwiedzanie mimo braku rezerwacji. Urzekła ich moja historia o brakującym elemencie czeskiej przygody z obiektami UNESCO.
-----------
142000 wszystkich wpisów w Geoblogu. Wygląda na to że tym tysięcznym byłem ja. Kumulacja! :)
----------
A jak się prezentuje:

Willa Tugendhatów w Brnie

BoRa
BoRa - 2012-07-22 22:03
Ho, ho, ho same sukcesy! Fajnie.

ciesielka
ciesielka - 2012-07-22 23:19
Gratulacje. My gdy tam byliśmy odbiliśmy się od wielkiego baneru z napisem remont. Tylko zdjęcie willi na tym banerze udało się nam zobaczyć.

mirka66 - 2012-08-23 06:48
Ladnie,ale dla mnie zbyt nowoczesnie.

sestian
Sebastian M