Geoblog.pl    sestian    Podróże    Jak zdobywałem "dziki zachód" - Mój pierwszy autostop. Francja 1993.    Witaj szkoło!
1993

Witaj szkoło!

Polska, Legnica

Troszkę się spóźniłem do szkoły. Mimo, że momentami miałem DOŚĆ trudów tego wyjazdu, to krocząc samotnie do rodzinnego domu myślałem już o następnej podróży. Bilans:
29 stopów, 500 FF i 50 DM (te waluty już zniknęły) dla porównania: w 1993 roku zarobiłem na budowie, pracując przez miesiąc na pełnym etacie 1 700 000 zł. 1 FF kosztował wtedy 700 zł. 1DM= 20 000 zł. I za każdym razem kiedy wbijałem łopatę na tej wrednej budowie miałem jedno marzenie: Saint-Tropez !!!!

zula - 2013-05-12 23:02
Marzenia się spełniają !

genek
genek - 2017-02-10 09:00
Dopiero teraz wpadłem na ten opis i wspomnienia mi wróciły. W 1993 miałem 21 lat i w tym samym czasie też stopowałem na podobnej trasie. Miałem plecak pełen konserw , chiński namiot , śpiwór z polsportu , jedna mapę na całą Europę , aparat foto typu Smena i 200 dolarów w kieszeni , z czego 100 przywiozłem z powrotem. Jechaliśmy w 8 osób podzieleni na 4 dwuosobowe grupy. Też byliśmy umówieni na określone dni co parzyste godziny. Pierwsze spotkanie w Paryżu , drugie w Pas de la Casa w Andorze , trzecie w Premia de Mar na Costa Brava , czwarte w Cassis koło Marsylii , piąte w Brukseli. Stopa łapaliśmy na ticketowniach lub stacjach benzynowych przy autostradach i nawet niezle nam szło , bo w umówionych miejscach bez problemu sie spotykalismy. Możliwe jest że na Lazurowym Wybrzeżu się widzieliśmy , bo my bylismy tam też w połowie sierpnia. Ech co to były za czasy :))

sestian
sestian - 2017-02-10 12:47
Podobne "myki", podobne trasy i pewnie podobne hasła na ustach: sie było sie widziało, sie wie! :) :) :) A z tym lazurowym to kto wie? A pamiętasz takie hasło na barierkach ochronnych: Słupsk stolicą Polski?

genek
genek - 2017-02-10 23:52
To prawda trasy robilismy typowe. Ja w sumie 7 albo 8 wakacji tak opędziłem. Potem studia się skończyły i przyszły ciężkie lata tyry... A odnosnie napisów to my wtedy pisalismy; Józef Tkaczuk i czasami nadal piszemy.... Wtedy o dobry pisak było ciężko, sprayem sie pisalo :))

sestian
Sebastian M