Geoblog.pl    sestian    Podróże    Korona Gór Dolnego Śląska i Opolszczyzny ( i dalej Korona Gór Polski)    21/28 Rysy 2499 m n.p.m. Tatry. Najwyższy szczyt Polski zdobyty!!!!
2016

21/28 Rysy 2499 m n.p.m. Tatry. Najwyższy szczyt Polski zdobyty!!!!

Polska, Rysy

W Polsce wyżej się nie da!. Mamy Rysy!
Wędrówkę zaczynamy niebieskim szlakiem z parkingu przy Popradzkim Jeziorze (1246 m n.p.m.) Jest siódma trzydzieści, szarawo i plus trzy stopnie na termometrze. Zimno. Stopniowo, gdy idziemy w górę, pokazuje się słońce. Mijamy Popradzkie Jeziorko i gdy wchodzimy w kosodrzewiny jest już bardzo przyjemnie. Nad Żabim Potokiem (1620 m) odbijamy w prawo na czerwony szlak i otwartą przestrzenią, przy pięknych widokach dochodzimy do Żabich Stawów Mięguszowieckich (1920 m). Nasz kolejny cel to Chata pod Rysami (1250 m), ale by do niej dotrzeć musimy pokonać trudny odcinek szlaku z drabinkami, podestami i łańcuchami. Poszło sprawnie, kolejny etap za nami. Z Chaty pod Rysami, osuwiskiem pod Wagą, docieramy do przełęczy na głównej grani Tatr (2337). Pozostaje nam już tylko wspinaczka na sam szczyt. Chwilę przed czternastą jesteśmy na Rysach! Mamy „oczko” czyli 21. szczyt w KGP. Wdrapujemy się jeszcze na środkowy wierzchołek (2503 m). Od dziś będzie to nasz rekord wysokości.
Teraz nie pozostaje nam nic innego jak spokojnie wrócić tą samą drogą na dół. Ok. dziewiętnastej jesteśmy w punkcie wyjścia. Cała wycieczka to prawie 12 godzin i 1250 m przewyższenia. Najtrudniejsza, ale jak do tej pory chyba najpiękniejsza! Lenka, Marzenka – jesteście wielkie!

Galeria zdjęć z wyprawy na Rysy tutaj Zapraszam.

BPE
BPE - 2016-10-08 10:55
Brawo ........ my chyba tez zaatakujemy od słowackiej strony.....tego dreptania do Morskiego w tym tłumie - szczerze nienawidzę

zula - 2016-10-08 14:55
Brawo razy TRZY!!!
Podziwiam Ekipę i przepiękne zdjęcia!

genek
genek - 2016-10-10 01:38
GRATULACJE!!!!! Czas z parkingu rewelacyjny!! Ja bym się nie zdecydował z dzieckiem bez noclegu w Popradskim Plesie lub Chacie pod Rysami. Jeszcze raz wielkie brawa !!!!

sestian
sestian - 2016-10-10 08:58
Dzięki bardzo! Ale to co wyprawia Genek, Ania i siedmioletnia Pola - czapka z głów!!!!

stock
stock - 2016-10-10 22:08
Dzieci potrafią zaskoczyć, brawo!

Marianka
Marianka - 2016-10-18 21:56
Brawo, rewelacja! W takim towarzystwie aż wstyd sie chwalić swoimi przeciętnymi wejściami! Brawo Lenka i Pola!

sestian
Sebastian M