Geoblog.pl    sestian    Podróże    Czeskie Vlaky 2017 – czyli pociągami wokół Sudetów II.    Na trasie do Wroclawia
2017

Na trasie do Wroclawia

Polska, Wrocław

W Wałbrzychu Głównym kupujemy bilet do Wrocławia. Ponieważ nigdy wcześniej nie byliśmy na stacji Wałbrzych Miasto postanawiamy wyskoczyć choć na chwilę i ją obejrzeć, a przy okazji odwiedzić pobliską lodziarnię. Następnie znów wsiadamy w pociąg, by wysiąść z niego na stacji Świebodzice. Tu postanowiliśmy zatrzymać się na obiad. W Świebodzicach dosłownie wyskakuje się z pociągu, bo stacja ma takie niskie perony, a na dodatek jest na zakręcie. Śmiesznie to wygląda, bo pociąg krzywo stoi - niekorzystnie dla wsiadających i wysiadających. A na obiad, no cóż? -a jakże inaczej: pierś z kurczaka, z frytkami i ozdobami czyli dobrze znany Smażeny kureci riżek z hranolkami a oblohą. Jakoś Lenka nie może rozstać się z czeskim menu. A w ogóle to siedzimy pod parasolem Krakonoš pivo z hor. Przypadek?

mamaMa
mamaMa - 2019-01-13 22:15
Nie ma przypadków:-)

marianka - 2019-02-08 22:24
I jak Wałbrzych? Warto?

sestian
sestian - 2019-02-09 19:51
Marianka, ale sytuacja.... wczoraj zamieściłaś komentarz, a ja dziś wróciłem z Wałbrzycha :) Wałbrzych ma potencjał, wciąż wymaga odkrycia. Szczególnie polecam wizytę w Starej Kopalni. Jeśli lubisz "poprzemysłowe" klimaty to Wałbrzych jest idealnym miejscem. Zmienia się i wkrótce pewnie zatraci swój charakter. Zatem polecam. Wkrótce ukończę artykuł porównujący wałbrzyskie kopalnie do tych UNESCOwych kopalń z Essen i już wiem, że to porównanie wypadnie bardzo dobrze dla Wałbrzycha.

sestian
Sebastian M