Geoblog.pl    sestian    Podróże    Czeskoslovenskie Vlaki 2018    Dworzec Główny we Wrocławiu. Punkt zero.
2018

Dworzec Główny we Wrocławiu. Punkt zero.

Polska, Wrocław

Nasze „vlaki 2018” zaczynają się w środę, 25 lipca o godz. 6.23 na Dworcu Głównym we Wrocławiu.
Inne 25 lipce:
- w kalendarzu Majów to Nowy Rok (nowy wypad na vlaki i od razu Nowy Rok);
- rok 1974 – premiera pierwszego odcinka serialu telewizyjnego Janosik w reżyserii Jerzego Passendorfera (przypadek z tym Janosikiem? – nie sądzę!);
- rok 1803 – Na trasie Wandsworth-Croydon w Wielkiej Brytanii uruchomiono pierwszą publiczną konną kolej żelazną (no tak, musi być coś o pociągach);
- w 2005 roku gapiłem się na Krzywą wieżę w Pizie. Nawet nie wiedziałem, że to obiekt z listy UNESCO (pasja);
- i wreszcie 2018 rok. Do dworca głównego we Wrocławiu towarzyszy nam babcia. Będzie miała swoje 5 minut: przejedzie się z nami i pstryknie nam zdjęcie tuż przed naszym odjazdem pięknym Impulsem Kolei Dolnośląskich. Bilet mamy do Lichkova, metropolitarnej, czeskiej stacji tuż za granicą Polski. Legitymacja też podpisana. Za oknem: Węgry, Ziębice, Bardo....... yupiiiiiiii

stock
stock - 2019-03-14 08:27
To nie przypadek z Janosikiem? Wybraliście się do Czech żeby łupić bogatych? :)

sestian
sestian - 2019-03-14 08:53
Oj nie przypadek.... :) Do Czech i jeszcze dalej. Jak przystało na Janosika (prawdziwego Juraja).

sestian
Sebastian M