Geoblog.pl    sestian    Podróże    Czeskoslovenskie Vlaki 2018    Tradycyjnie: twierdza i miasto. 94 km
2018

Tradycyjnie: twierdza i miasto. 94 km

Polska, Kłodzko

Kilka chwil po ósmej jesteśmy na stacji Kłodzko Miasto. Chwilę potem siedzimy na murku przed gotyckim mostem i zajadamy śniadanie. Pobliski sklep ma kawę, świeże pieczywo, jogurt i kabanosy w których zasmakowała Lenka.
Przez dobrze nam znany z dwóch poprzednich vlaków most na Młynówce idziemy przez starówkę do kłodzkiej twierdzy. Z informacji o godzinach zwiedzania wygląda, że będziemy jednymi z pierwszych gości tego dnia. Na miejscu meldujemy się przed przewodnikami, kasjerami i garstką chętnych. Dziś, wybierzemy się na górną część twierdzy. Zanim jednak trafimy na jej najwyższy punkt zajrzymy do kazamat i bastionów. Potem stoimy na górze i patrzymy: panorama Kłodzka, a dalej: Rudawiec, Śnieżnik, Jagodna, Orlica, Szczeliniec – pełny przegląd zdobytych przez nasz sudeckich szczytów należących do Korony Gór Polski.
To już taka nasza tradycja z tą twierdzą i z Kłodzkiem. Zawsze staramy się tak układać trasę by prowadziła ona przez to pełne uroków miasto, bo Kłodzko ma ten klimat, klimat dawnych dolnośląskich miast i miasteczek. W jego zaułkach kryją się prawdziwe perełki. Życie toczy się tutaj powoli. Stare kamienice przypominają miniony czas. Zapiekanka z pieca, taka z keczupem smakuje jak dawniej. W starych podwórkach czym gorzej, tym lepiej.

zula - 2019-03-11 06:52
Lipiec, Twierdza w Klodzku...i poczatek kolejnej letniej wedrowki!
Powodzenia :-)

danach
danach - 2019-03-12 00:41
Super się zapowiada letnia wędrówka :)

marianka - 2019-04-07 21:52
Oj, zbyt dawno byłam w Kłodzku! - tak sobie myślę czytając Twój wpis :)

sestian
Sebastian M