Geoblog.pl    sestian    Podróże    Obiekty UNESCO własnym okiem. Część 1. 1990-2013 r.    Bilans, statystyki i uwagi.

Bilans, statystyki i uwagi.

Polska, Wrocław

Bilans do 2010 roku - 32 obiekty w 15 państwach (Polska, Francja, Hiszpania, Czechy, Włochy, Słowacja, Austria, Niemcy, Węgry, Hiszpania, Kuba, Wietnam, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra).

Bilans 2011 roku - 38 obiektów w 12 państwach ( Polska, Ukraina, Malta, Słowacja, Węgry, Niemcy, Czechy, Belize, Gwatemala Hiszpania, Włochy, Watykan).

Jedna uwaga i wniosek racjonalizatorski z tegorocznych wyjazdów, który wpłynie na zawartość podróży „Obiekty UNESCO własnym okiem…”. Za obiekt uznaję wpis klasyfikacyjny UNESCO. Niektóre wpisy klasyfikacyjne jak np. Drewniane Kościoły Południowej Małopolski zawierają kilka obiektów - miejsc (Binarowa, Blizne, Dębno, Haczów, Lipnica, Dolna Sękowa). Powoduje to, że lista 936 obiektów - wpisów (stan na czerwiec 2011), rozrasta się do tajemniczej, nieznanej liczby i może powodować, póki co, badanie zawartości cukru w cukrze. Zatem w celach statystycznych przyjmuję klasyfikację obiektów - wpisów, ale zwracam uwagę na obiekty – miejsca. Dlatego też, niektóre obiekty - wpisy będą pojawiać się ponownie jako kolejne miejsca uzupełniające listę odwiedzin.

Do bilansu 2011 roku dorzucę jeszcze powstanie 25 września br. autorskiej strony www.chasingunesco.com będącej głównie zbiorem fotografii, która jest także uzupełnieniem tej niekończącej się podróży, którą rozpocząłem na www.geoblog.pl w styczniu 2011 roku.

Wszystkiego najlepszego w Nowym, 2012 Roku!!!

zula - 2012-01-02 11:20
Sestian , dziękuję i życzę Szczęśliwego 2012 Roku !! .
Twój pomysł budowy strony : Obiekty UNESCO okazał się fantasyczny - wielkie dzięki za konsekwencje pracy ...bo zaglądam tutaj często planując wyjazd . Mam wówczas wszystko jak na dłoni ! .
"Zazdroszę " autorskiej strony! - ogladałam i podziwiam . BRAWO !!!

mamaMa
mamaMa - 2012-03-30 22:25