Geoblog.pl    sestian    Podróże    Czeskie Vlaky 2016 – czyli pociągami wokół Sudetów.    Adrszpaskie Skały
2016

Adrszpaskie Skały

Czechy
Czechy, Adršpach

Dzień drugi. O poranku mamy jeszcze czas na kilka zdjęć przy atrakcjach Nachodu (m.in. trzynastowieczny kościół św. Wawrzyńca, Nowy Ratusz, pręgierz, fontanna i kolumna morowa) oraz wizytę na pobliskim bazarku. Świeże ciastka i rogaliki z pysznym nadzieniem będą w sam raz na dzisiejszą, dalszą kolejową eskapadę.

Wjeżdżajmy w górki. Ale nie są to takie zwykłe górki. To fantastyczne formacje skalne powstałe dzięki erozji. I tak natura stworzyła to miejsce. Cztery kilometry trasy. Strumyki, kładki, mostki, schody, skałki, labirynty. Głowa Cukru, Dzban, Starosta i Starościna, Kochankowie, Słoniowy Rynek, Wielki Wodospad, Ząb, Echo czy punkt widokowy "Wielka Panorama" to tylko wybrane atrakcje. Ponad stumetrowe skalne baszty i kilkumetrowe - idealne do wspinaczki. A na koniec: beztroskie pływanie kajakiem po starej piaskowni w rytmach świeżo zakupionych organek. Zgadnijcie kto wiosłował?

marianka - 2017-01-08 12:59
Kto? :)

Rewelacyjne te skały!

sestian
sestian - 2017-01-09 12:41
Niestety ja :) ale pewnie dlatego, że we dwójkę byliśmy :)

Mirka66
Mirka66 - 2017-10-15 09:49
Potwierdza.To jest cudowne miejsce.Bylam tam juz 2 razy.Ostatni raz w ubieglym roku i napewno jeszcze tam wroce.

sestian
Sebastian M