Geoblog.pl    sestian    Podróże    Czeskie Vlaky 2017 – czyli pociągami wokół Sudetów II.    W Nachodzie nas już dobrze znają
2017

W Nachodzie nas już dobrze znają

Czechy
Czechy, Náchod

„W Nachodzie nas już dobrze znają” tak przynajmniej twierdzi pani recepcjonistka z hotelu „U Beranka” mieszczącego się w samym centrum miasta. No tak muszą nas znać, bo przecież zatrzymaliśmy się tu rok temu i byliśmy jedynymi dziwakami bez auta z plecakami. No to czujemy się jak u siebie. Resztę popołudnia spędźmy- ku uciesze Lenki- na lodach i na pobliskim placu zabaw. Jest światowo: obiekt powstał z unijnej dotacji, a na skwerze słyszę jak dwójka dzieciaków porozumiewa się między sobą po angielsku. Można by rzec, że razem z Lenką to „prawdziwi beneficjenci” tej inwestycji. I taką beztroską kończy się nasz kolejny dłuuuugi dzień.

zula - 2018-02-10 05:10
A co to sebou?
Zdjęcia przepiękne!

sestian
sestian - 2018-02-10 10:17
Zula: w Nachodzie nas znają ;) "Kava s Sebą" to na nasze powitanie, to też miłe spędzenie czasu z nami (głownie z Sebą). Tak się spodobała ta kawa lokalesom, że Czesi postanowili wprowadzić ją na stałe do menu (głównie szybkie bary).
A tak już na poważnie, to jest to "kawa na wynos" czyli po prostu ze sobą :) :) :)

zula - 2018-02-10 11:43
...a ja myślałam..., że ze śmietanką :)
Dobrze uczycie tutaj nowych zwrotów . Ciekawe co mnie jeszcze zaskoczy w podróży z Lenka!

marianka - 2018-02-11 14:26
Kawa z Sebą - ale ekstra tłumaczenie! :)

sestian
Sebastian M