Geoblog.pl    sestian    Podróże    Korona Gór Dolnego Śląska i Opolszczyzny ( i dalej Korona Gór Polski)    27/28 Lackowa, Beskid Niski
2018

27/28 Lackowa, Beskid Niski

Polska, Lackowa

Lackowa 997 m n.p.m.
Pod szczyt Lackowej podjeżdżamy z nieodległej Krynicy. Piękny ten Beskid, ech gdyby tak jeszcze wyszło słonko! Dziś również jest mokro co w przypadku Lackowej ma znaczenie: łatwiej będzie pokonać stromizny. Podejście zaczynamy z miejscowości Izby tzw. Konnym Szlakiem. Dochodzimy do granicy ze Słowacją wzdłuż której przebiega czerwony szlak. Teraz skręcamy w lewo. Po kilkunastu minutach stajemy przed „ścianą”. To kopuła Lackowej, stok o nachyleniu tak na oko ok. 60 stopni i ścieżka pośród kamieni i wystających korzeni. Trochę jak sudecki Waligóra. Wszystko w scenerii lasu otulonego mgłą przez którą przebija słońce. Istna magia. Wysiłek, mrok, promienie, cel. Po kilkudziesięciu minutach jesteśmy na dwudziestym siódmym szczycie KGP. Brawo! Mieli rację Goprowcy z Radziejowej gdy przestrzegali nas przed Lackową w kontekście łamania nóg i nieodpowiedniego obuwia. Cóż z zrządzenie losu. Lackową „zrobiłem” w sandałach. Ten ostatni górski weekend spędzę w sandałach! Na skutek roztargnienia właściwe buty zostały we Wrocławiu.

genek
genek - 2018-08-20 15:44
Brawo!! Widzę że na deser zostawiliście ten sam szczyt co i my!! Najwyższy Szczyt Najpiękniejszych Polskich Gór. Pewnie już jest Wasz :)))

sestian
sestian - 2018-08-20 21:16
Dokładnie jak przewidziałeś. :))) Mamy to!

zula - 2018-08-21 20:49
Wielkimi krokami zbliża się finał !

marianka - 2018-08-25 10:01
Mój ukochany szczyt :)

mamaMa
mamaMa - 2018-08-25 22:32
I do kolekcji na dokladke - dwa magiczne zdjecia:-)

sestian
Sebastian M