Geoblog.pl    sestian    Podróże    Czeskoslovenskie Vlaki 2018    Podróż vlakami w Karpaty
2018

Podróż vlakami w Karpaty

Czechy
Czechy, Střelná

Zanim zameldujemy się na nowej miejscówce czeka nas taki przesiadkowy dzień. Znowu Kojetin i Prerov. Potem Hranice na Moravie, Vsetin, Horni Lidec i jesteśmy w Karpatach. W linii prostej z Kromeriża do Horni Lidec jest jakieś 60 km. My jadąc zygzakiem zrobiliśmy 120, ale … chyba o to nam chodziło. Gramy w karty, gapimy się w okno. Na stacji Horni Lidec przesiadamy się do słowackiego piętrusa. W Czechach przez ostatnie trzy lata nie udało się nam ani razu przejechać takim dziwolągiem. W Polsce też go nie widziałem ostatnio. A tu proszę, nóweczka pociągnie nas przez ostatnią w Czechach stację Strelna do słowackiej Strelenki i do Puchova na Wagiem.

genek
genek - 2019-03-17 23:10
Koleje Mazowieckie mają w swoim taborze piętrowe Pesy. Kursują one na trasach z Warszawy do Radomia i do Siedlec. Problem z nimi polegał na tym , że nie mieściły się do tunelu średnicowego i tym sposobem zamiast z Dworca Warszawa Śródmieście jak wszystkie podmiejskie , jeździły przez Warszawę Centralną. Ja bardzo lubię piętrusy

marianka - 2019-04-07 21:56
Hm, coś się zrobiło dziwnego ze stroną, bo nie można zobaczyć zdjęć.

sestian
Sebastian M